W okolicach hotelu Górski Raj turyści mają doskonałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej. W związku z tym można znaleźć dla siebie szlaki rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Zainteresowani mogą się poruszać trasami bardzo wymagającymi, kiedy to będzie się podróżowało samodzielnie lub też z doświadczonymi rowerzystami, lubiącymi ciekawe wyzwania. Z kolei na łatwiejszych trasach można podróżować całymi rodzinami, aby jeszcze przyjemniej spędzać wolny czas w Gorcach. 

Większość tras rowerowych w pobliżu hotelu Górski Raj zlokalizowanych jest w Gorczańskim Parku Narodowym. Trasy rowerowe są bardzo dokładnie oznaczone, więc turyści, którzy zdecydują się na takie wycieczki będą wiedzieli w jakim kierunku mają podróżować, aby dotrzeć do wyznaczonego wcześniej celu. Większość szlaków liczy sobie kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów, zależnie od tego, na czym konkretnie zależy turystom. Po drodze mija się wiele ciekawych okazów przyrody, dlatego można nacieszyć swoje oczy pięknymi widokami.

Na jakie szlaki rowerowe można się zdecydować?

Góry to bardzo ciekawy region, dlatego zaplanowanie wycieczki górskiej będzie bardzo opłacalnym krokiem, gdy komuś zależy na stuprocentowym wypoczynku z udziałem aktywności fizycznej w postaci roweru. Na szlakach rowerowych można się wykazać i popracować nad swoją kondycją fizyczną.

Zainteresowanym polecanych jest kilka tras rowerowych z Koninek. Pierwsza z nich wiedzie przez Polanę Potasznią, Pasiekę oraz Polanę Hucisko. Druga obejmuje swoim zasięgiem Polanę Hucisko, Potok Olszowy, Porębę Górną, Tobołów oraz Czarne Błota. Druga z proponowanych tras jest nieco bardziej wymagająca, dlatego przeznaczona jest dla osób, które mają z rowerami do czynienia na co dzień. Wycieczki rowerowe po takich terenach będą dla każdego uczestnika niezapomniane. Na pewno uda się z nich wyciągnąć bardzo dużo atrakcyjnych wspomnień.

Istnieje również możliwość udania się na szlak rowerowy prowadzący przez Polanę Hucisko, Potok Turbacz, Potok Olszowy, Aniołkę oraz Polanę Szałasisko. To trasa, która jest pełna pięknych krajobrazów, więc jeśli komuś zależy nie tylko na pokonywaniu kolejnych kilometrów w trudnym terenie, a na zwiedzaniu powinien udać się właśnie na tę trasę. Ostatnią trasą prowadzącą z Koninek jest ta, która przebiega przez Potasznię, Borki oraz niebieski szlak, prosto do malowniczych strumyków górskich.

Jakie trasy wybrać dla siebie podczas wycieczki w Gorce?

Gorczański Park Narodowy to jeden z najciekawszych regionów turystycznych dla wszystkich zwolenników turystyki rowerowej. W obrębie hotelu Górski Raj zawsze można zdecydować się na spędzenie wolnego czasu na rowerze, wypożyczając go na miejscu lub poruszając się na własnym sprzęcie, do którego turysta jest w pełni przyzwyczajony. Koninki to nie jedyna miejscowość, z której wywodzą się ciekawe szlaki rowerowe. Zdecydować można się też na kilka innych opcji:

  • wyjazd z Rabki przez Stare Wierchy, Polanę Gabrowską, Zielenicę, Turbacz, Obidowiec oraz przełęcz Knurowską,
  • wyjazd z Lubomierza-Rzek przez Papieżówkę, Polanę Jaworzyna Kamienicka, Turbacz oraz Polanę Grabowską,
  • wyjazd z Ochotnicy przez przełęcz Knurowską, Turbacz, Kiczorę oraz Zielenicę.

Należy się przygotować na bardzo trudne warunki, ponieważ większość tras jest wymagająca, nie brakuje stromizn oraz ciężkich podjazdów i zjazdów. Turystyka rowerowa to dla wielu osób sposób na życie, można dzięki temu poprawić sobie humor i udanie spędzić ferie zimowe lub wakacje w bardzo ciekawym miejscu, którego nigdy się nie zapomni. Jak widać turyści w okolicach hotelu Górski Raj mają do dyspozycji wiele tras rowerowych, dlatego są w stanie dopasować sobie trasę do własnych umiejętności oraz potrzeb. Niekiedy można wybrać trasy rowerowe, które będą rekreacyjne, natomiast innym razem zainteresowani udadzą się na ciężkie wycieczki rowerowe, które zajmą im przynajmniej kilka godzin. Po drodze odwiedzi się jednak bardzo malownicze miejscowości i pomniki przyrody.

Trasy wymagające odpowiednich umiejętności

Gorce to region, który jest w stanie pozytywnie zaskoczyć każdego turystę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Gorczański Park Narodowy jest miejscem, które nie wybacza błędów. Pokonywanie poszczególnych tras wymaga od zainteresowanych odpowiednich umiejętności. Regulaminowo na jednej trasie znaleźć może się grupa zaledwie pięciu znajomych, a więc pięć rowerów w bliskiej odległości od siebie. Większa ilość nie jest dopuszczalna. Jest to tzw. turystka indywidualna. Podczas swoich wycieczek warto odwiedzić przede wszystkim Koninki, skąd wywodzi się największa ilość szlaków. Po drodze mija się piękne góry oraz polany i przełęcze. Po Gorczańskim Parku Narodowym można poruszać się jedynie na dopuszczonych do takich wycieczek rowerach. Jeśli sprzęt nie jest dopuszczony do ruszenia w trasę nie można będzie z niego skorzystać. Każda trasa jest jednak bardzo dobrze oznaczona, dlatego też nikt nie powinien się zgubić i z łatwością trafić z powrotem do hotelu Górski Raj. Nie warto jednak przeceniać swoich umiejętności, ponieważ większość tras sprawi, że do hotelu turyści dotrą z małym zapasem sił.

Hotel Górski Raj ★ ★ ★

Poręba Wielka 765 / KONINKI
34-735 Niedźwiedź
www.gorskiraj.com

Rezerwacje grupowe:

Malwina Strama
501 248 443
malwina.strama@gorskiraj.com

 

Newsletter

Polecamy prenumeratę newslettera Hotelu Górski Raj, abyśmy mogli przekazywać Państwu najświeższe informacje o naszych ofertach specjalnych i promocjach.

Prosimy o podanie swojego adresu e-mail: