atrakcje dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami dla Dzieci w okolicy naszego Hotelu.
 

Atrakcje dla Dzieci w okolicy

Sala zabaw BARTUŚ

Tylko 9,7 km z Górskiego Raju ***
Mszana Dolna galeria Echo Centrum I piętro

Rozrywka dla najmłodszych.

Dwupoziomowa konstrukcja zabawowa z licznymi przeszkodami i basenem z kulkami, kącik zabaw z domkiem, samochodami, kuchnią, klockami i mnóstwem innych atrakcj. Każdy może zrobić prezent swojemu dziecku lub podarować bon jako prezent dla znajomych. Możliwość zorganizowania  niezapomnianych urodziny! Z menu dostosowanym do potrzeb, malowaniem twarzy, zabawami które utrwalą wspaniałe chwile spędzone w Sali Zabaw Bartuś.

Teatr lalek RABCIO

Tylko 23 km z Górskiego Raju ***
Rabka-Zdrój ul. Orkana 6, 
https://www.rabcio.nowotarski.pl/
Bilety do nabycia w kasie teatru na godzinę przed spektaklem.
Repertuar:

 • MIŚ TYMOTEUSZ
 • SZELMOSTWA LISA WITALISA
 • KIEDY KRÓLA BOLI ZĄB
 • KARIUS I BAKTUS
Rabkoland

Tylko 23 km z Górskiego Raju ***
ul. Rynek, 34-700 Rabka Zdrój, 
https://www.rabkoland.pl/

Rabkoland – Rabkoland jest największym w Małopolsce parkiem rozrywki dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych, typowych dla wesołego miasteczka. Usytuowany jest w województwie małopolskim w Rabce-Zdrój, kilometr od zakopianki (głównej drogi z Krakowa do Zakopanego).
W parku do dyspozycji gości są m.in. diabelski młyn i inne karuzele, gokarty, samochodziki, kolejki dla dzieci, ogromny zadaszony rurapark, pontony, konwój wodny, dom śmiechu, pałac strachu i wiele innych atrakcji.
Rabkoland powstał w 1999 roku na bazie dawnego lunaparku Alibaba. Eugeniuszowi Wiecha – pomysłodawcy i organizatorowi projektu, od samego początku przyświecała idea, stworzenia nadzwyczajnego i wyjątkowego miejsca. Główną rolę w tym nader pracochłonnym przedsięwzięciu odgrywać miały i odgrywają po dziś dzień – dzieci.
Będąc osobą związaną z lunaparkami w trzecim pokoleniu i „kręcąc” karuzelami w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie, zawsze marzył o wybudowaniu parku rozrywki, jakiego w Polsce wcześniej nie widziano, w którym, babcia, dziadek, mama tata i ich pociechy mogą wspólnie pokręcić się na rodzinnych karuzelach wspominać mile spędzony dzień umacniając więzy rodzinne.
Park Rozrywki zajmuje część podworskiego parku z bogatym drzewostanem. Wszystkie alejki i dojścia do urządzeń są wybrukowane. Jest tu sporo zieleńców, kwietników, klombów i wież kwiatowych. Dla gości przygotowano 127 stylowych ławek. Cały park jest ogrodzony i zradiofonizowany. Załoga w firmowych uniformach stara się maksymalnie, jak najlepiej obsługiwać gości.
 
Na terenie Rabkolandu znajdują się:

 • punkty gastronomiczne,
 • lodziarnia,
 • kiosk z pamiątkami,
 • wata cukrowa i popcorn,
 • utrzymywane w ciągłej czystości toalety.

Specjalnością Rabkolandu są imprezy osobliwe, takie jak:

 • mistrzostwa w dmuchaniu balona z gumy do żucia,
 • mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy
 • mistrzostwa w jeździe na muszlach klozetowych (można tu zdobyć prawo jazdy na klozet).

Obiekty w Rabkolandzie 

 • Dom do góry nogami – W Rabkolandzie w tym roku świat stanie na głowie, a to za sprawą „Odwróconego Domu”, gdzie nie istnieją prawa grawitacji, a na zwiedzających zaczynają działać tajemnicze moce… Jakie? Przekonaj się sam!
 • Dom Rekordów (Muzeum Rekordów i Osobliwośći) – To tutaj prezentowane są przedmioty i dokumenty związane z ustanawianiem rekordów. Dom Rekordów powstał w 2001. Dziś to nie tylko eksponaty, to również mnóstwo zdjęć i ciekawostek związanych z rekordami i osobliwościami. To tutaj organizowane są okazałe wystawy związane z charakterem tego miejsca.
 • Muzeum Orderu Uśmiechu- Jedyne odznaczenie na świecie nadawane dorosłym na wniosek dzieci posiada swoje muzeum na terenie Rabkolandu. W sali głównej znajduje się podium z sceną ceremonii odznaczenia. (7 naturalnej wielkości postaci). Na ścianach i w gablotach znajdują się oryginalne wnioski dzieci, listy odznaczonych, pamiątki związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu.
  Przy Muzeum znajduje się archiwum Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

Tylko 29 km z Górskiego Raju ***
https://www.skansen.hg.pl/
 
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce – Skansen został zlokalizowany na terenie byłej lokomotywowni pochodzącej z 1944 r. W latach rozkwitu kolejnictwa stacjonowało tu 80 parowozów.

Opis skansenu
W swoich zbiorach skansen posiada 51 parowozów (w tym 8 czynnych), 25 sprawnych wagonów pasażerskich, 55 wagonów towarowych, 5 pługów odśnieżnych i szereg innych urządzeń. Ogółem zgromadzono 135 różnych zabytkowych pojazdów szynowych i urządzeń do pracy na kolei.
Lokomotywy przeważnie pochodzą z chrzanowskiego Fabloku z lat 50. Niektóre są znacznie starsze, w tym parowóz tendrzak z 1878 roku, najstarszy spośród zachowanych w Polsce parowozów (z prędkością konstrukcyjną 45 km/godz).

Atrakcją są również zabytkowe wagony towarowe oraz czynna drezyna, którą jeździli kolejowi dyrektorzy – stary model samochodu Warszawa, po zmianie kół może poruszać się również po drogach.
W izbie pamiątek zgromadzono wiele ciekawych eksponatów i materiałów piśmiennych związanych z historią kolejnictwa.
Na terenie skansenu znajduje się zabytkowa hala lokomotywowni, budynek administracyjny (wraz ze schronami przeciwlotniczymi), hydrofornia, kanały oczystkowe (służące do oczyszczania paleniska z popiołu), żurawie wodne i wyciąg węglowy. 

Wioska Indiańska w Szczyrzycu

Tylko 27 km z Górskiego Raju ***  
Szczyrzyc ul. Pogorzany 8, https://www.wioskaindianska.pl/
Wioska Indiańska w Szczyrzycu usytuowana jest w starym beskidzkim sadzie, pośród malowniczych plenerów i ekologicznie czystych terenów Beskidu Wyspowego. Specyficzna lokalizacja naszej wioski, umożliwia zarówno wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku, jak i szybki dostęp do najciekawszych atrakcji w Małopolsce.
Co możecie spotkać w naszej wiosce ? M.in.:
…naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, ogromny namiot zwany tio-tipi, zdolny pomieścić nawet 50 osób, szałas pary (indiańską saunę), warlodge – specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach – wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry… i wiele, wiele inny rzeczy. Aby wiernie odtworzyć życie w Indiańskiej Wiosce, wykonaliśmy oryginalne konstrukcje obrazujące fragmenty z życia Indian. Zobaczycie wojownika palącego świętą fajkę, dowiecie się jak kobiety wyprawiały skóry, zobaczycie również przejmującą scenę pogrzebu wojownika. Będziecie mogli postrzelać z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy, skorzystać z wielu opcji dodatkowych (warsztatów muzycznych i rękodzielniczych, indiańskiej kuchni, malowania twarzy…), jak też uczestniczyć w oryginalnych grach i zabawach. Oto kilka z nich:
Jaszczurki, Podwójna piłka, Strzelanie z łuku, Kręciołki, Bieg Apacki, Równoważnia, Szoszonów, Mokasyny, Dzwoneczki
Czas spędzony u nas, związany jest bezpośrednio z opcjami programowymi. Program może trwać 1,5 godz. – albo kilka dni.
UWAGA: na wszystkie programy niezbędna wcześniejsza rezerwacja terminów

Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia
79 km z Górskiego Raju ***
Inwałd ul. Wadowicka 167, 
https://www.dinolandia.pl/
Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia mieści się w Inwałdzie, położonym pomiędzy Wadowicami i Andrychowem. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów. Nie tylko one są mieszkańcami Parku Dinozaurów. Znajdują się w nim również pterozaury, ichtiozaury i wiele innych prehistorycznych stworzeń. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. W Dinolandii znajdują się również dwie ścieżki do minigolfa, pola do gry w pétanque, ściana wspinaczkowa oraz trasy zjazdów tyrolskich Crazy Tyrol. Najmłodsi goście mogą dodatkowo skorzystać z parku linowego dla dzieci, placu zabaw oraz – o ile starczy im odwagi – wejść do Jaskini Tajemnic. Na młodych odkrywców czeka na plaży ukryty szkielet pewnego dinozaura. Zapraszamy też do mieszczącej się w Dinolandii restauracji T.rextaurant i kilku innych punktów  gastronomicznych oraz do odwiedzenia sklepiku z pamiątkami. W Dinolandii nie ma miejsca na nudę.

Coś dla Najmłodszych…
Dinolandia to miejsce, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Wiele uwagi poświęciliśmy przygotowując atrakcje dla najmłodszych, aby mogli w naszym Parku spędzić niezapomniane chwile, pełne radości i dobrej zabawy. 
U nas każdy  znajdzie coś dla siebie i ten bardziej i ten mniej odważny.

 • Park linowy dla dzieci – Przygotowany dla zwolenników zabaw i sportów tor linowy. Składa się z różnego rodzaju stacji: belek, siatek, zjazdów i deskorolki. Najmłodsi otrzymują kaski i uprzęże i po przebytym szkoleniu mogą bezpiecznie przejść trasę i cieszyć się niezwykła przygodą.
 • Plaża – Na wszystkich, którzy interesują się pracą paleontologów czeka Plaża, a na niej zakopany szkielet jednego z dinozaurów. Oczywiście jaki to gad, można się dowiedzieć na miejscu, gdzie czekają łopatki, pędzle i dużo pracy… Satysfakcja gwarantowana, a swoje znalezisko można podziwiać z Wyspy Odkrywców.
  Dla rodziców, którzy chcą pomóc swoim pociechom lub odpocząć w cieniu parasoli czekają wygodne leżaki.
 • Jaskinia Tajemnic – Jest to miejsce, w którym można poczuć się jak Jaskiniowcy. Przechadzki po ciemnych, krętych i ciasnych korytarzach przeznaczone są tylko dla odważnych. Swoją odwagę można również sprawdzić przechodząc przez wbudowane w ściany rury. Nie trzeba się jednak zbyt martwić, oko dość szybko przyzwyczaja się do ciemności. Na wytrwałych wędrowców czekają ścienne malowidła i jeszcze jedna niespodzianka…
 • Plac Zabaw – Najmłodszych zapraszamy do pokonywania torów na Placu Zabaw, wielkiej piaskownicy, skorzystania ze zjeżdżalni i huśtawek. Miejsce, na którym znajduje się Plac Zabaw mieści się obok restauracji T.Rextaurant, dzięki czemu rodzice cały czas mogą mieć na oku swoich milusińskich.
 • Wiele atrakcji – W sąsiedztwie Diplodoka znajduje się miejsce pełne wrażeń dla dzieci. Każdy z nich znajdzie tu coś dla siebie. Do wyboru, do koloru. Można odbyć niezapomnianą przejażdżkę Kolejką Pirat, „wykąpać się” w Basenie Kulkowym, oderwać się od ziemi na Euro Bungee, a nawet pochodzić po wodzie… Jak to możliwe? Potrzebny tylko dobry humor, wielka kula i basen… Najlepiej przekonać się samemu. Zapraszamy również na Dmuchaną Zjeżdżalnię i Trampolinę. Dobra zabawa gwarantowana!
 • Kolejka Pirat – Czeka na najmłodszych gości Dinolandii. Przejażdżka w niej pozwala poczuć się jak w prawdziwej lokomotywie.
 • Euro Bungee – Atrakcja dla nieco odważniejszych. Daje możliwość oderwania się od ziemi i szybowania w przestworzach jak prawdziwy pterodaktyl.
 • Dmuchana Zjeżalnia – Atrakcja dla starszych i młodszych dzieci. Fantastyczna zabawa połączona z rywalizacją w grupie rówieśników.
 • Basen Kulkowy – Alternatywa dla tych, którzy boją się wysokości i wolą naziemne zabawy. W otoczeniu kilkuset kul można poczuć się jak w prawdziwym basenie… Tyle, że z kulami zamiast wody… Nie trzeba się martwić o ręcznik do wytarcia ciała po takiej kąpiel.
 • Kule Sferyczne – I znowu powracamy do tematu wody… Tym razem zapraszając wszystkich do basenu z kulami sferycznymi. Chodzenie po wodzie jest możliwe! Sprawdź sam ile frajdy sprawi kula i woda 🙂
 • Quady – Chcesz poczuć wiatr we włosach? Chcesz poczuć się wolny? Wsiadaj na quady, które są w naszym Parku! To pełna adrenaliny zabawa na 4 kołowych motorach. Pojazdy bez problemu potrafią pokonać najcięższe i niedostępne tereny. Atrakcja przystosowana dla dzieci od 12 lat.
 • Trampolina – Kolejna okazja, aby oderwać się od ziemi i przez chwilkę spróbować latać! Trampolina to atrakcja, z której warto skorzystać będąc w tych okolicach.
 • Żyroskop – trenażer lotu – Zabawka dla zakręconych albo chcących się zakręcić. Dzięki niej można poczuć, jak wokół wiruje cały świat, a ty wraz z nim. Ta metalowa konstrukcja z fotelem między obręczami jest podobna do urządzenia, które wykorzystują piloci i kosmonauci w czasie swoich treningów.
  Można również zaobserwować jak zachowuje się organizm człowieka w ekstremalnych sytuacjach. Podczas 5 – minutowej symulacji lotu można uzyskać przeciążenie sięgające nawet do 3G.
  Zabawa dostępna jest dla osób w wieku od 5 do 105 lat.  Z Żyroskopu mogą korzystać praktycznie wszyscy – wyjątkiem są osoby z chorobami serca, nadciśnieniem i epilepsją.
 • Armatki pneumatyczne – Fantastyczna zabawa dla każdego pokolenia dla dzieci jak i dla dorosłych. Armatki strzelają mięciutkimi piłeczkami z gąbki sprężonym powietrzem. Zabawa armatkami jest całkowicie bezpieczna i nie grozi jakimkolwiek urazem.
  Można na niej poćwiczyć spryt i celność. Świetna zabawa.
Park Miniatur Świat Marzeń

79 km z Górskiego Raju ***
Inwałd
 ul. Wadowicka 169, https://inwaldpark.pl/
Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, położone w województwie małopolskim w połowie drogi pomiędzy Andrychowem a Wadowicami, na powierzchni 75 tys. m2 . Park został otwarty w maju 2007r.
Podczas międzykontynetalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia można stanąć pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka* czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, których w Parku Miniatur Świat Marzeń jest ponad 50, wykonanych zostało w skali 1:25. Plac i Bazylika św. Piotra jest wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki* – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.
Duży lunapark znajdujący się w Parku Miniatur Świat Marzeń ma atrakcyjną ofertę skierowaną zarówno dla dzieci, jak  i dorosłych.
Podczas długiej podróży dookoła świata można odpocząć na ławeczkach w urokliwych zakątkach parku, ciesząc się widokiem pięknego ogrodu i kolorowych kwiatów.
Międzykontynentalną podróż można zakończyć w Restauracji Bajkowy Zamek*, oferującą pyszne dania obiadowe, sałatki, desery, gofry, lody i aromatyczną kawę.
LUNAPARK to mnóstwo atrakcji dla zwiedzających:
Pirat, Koło Młyńskie, Autoscooter, Super Ślizg, Symulator, Wystawa Tutenchamon, Egipt Horror Show, Kino 5 D, Karuzela Dumbo, Dancing Fly, Dzika Rzeka

Hotel Górski Raj ★ ★ ★

Poręba Wielka 765 / KONINKI
34-735 Niedźwiedź
www.gorskiraj.com

Rezerwacje grupowe:

Malwina Strama
501 248 443
malwina.strama@gorskiraj.com

 

Newsletter

Polecamy prenumeratę newslettera Hotelu Górski Raj, abyśmy mogli przekazywać Państwu najświeższe informacje o naszych ofertach specjalnych i promocjach.

Prosimy o podanie swojego adresu e-mail: