Każdy właściciel psa zna sytuację, kiedy podczas planowania wakacji trzeba zapewnić na czas wyjazdu opiekę dla czworonoga. Nie zawsze da się znaleźć osobę z rodziny, czy znajomych, która będzie mogła się nim zająć. Dodatkowo nie wszystkie zwierzaki dobrze znoszą rozłąkę z rodziną. Jak rozwiązać ten problem? Ciekawym wyjściem z tego kłopotu są wczasy z psem. Jest to coraz popularniejszy sposób spędzania wakacji. Wielu właścicieli czworonogów po sprawdzeniu, jak wygląda urlop z psem, już nie wyobraża sobie innego rozwiązania.

Taki rodzaj spędzenia wakacji jest możliwy również u nas, ponieważ nasz hotel to hotel przyjazny zwierzętom. Noclegi z psem kosztują dodatkowe 40 złotych za dobę. Dlaczego warto zaplanować wakacje z psem w naszym obiekcie? Głównym powodem jest doskonałe położenie, znajdujemy się w województwie małopolskim we wsi Poręba Wielka, a dokładniej w jej części, która nazywa się Koninki. Jest to baza turystyczna, w której znajduje się większość okolicznych hoteli i pensjonatów. Obok rozciągają się Góry Gorce, pasmo górskie będące częścią większego pasma, jakim są Beskidy Zachodnie. Gorce są nie tylko wyjątkowo pięknymi górami, ale także w przeciwieństwie do Tatr czy Pienin są dużo mniej oblegane przez turystów. Pozwala to na cieszenie się przyrodą w ciszy i spokoju.

Na najcenniejszej przyrodniczo części gór znajduje się Gorczański Park Narodowy. Jest to jeden z najmłodszych parków narodowych w Polsce, ponieważ został utworzony dopiero w 1981 roku. Obejmuje on duży kompleks leśny oraz charakterystyczne dla tych terenów polany reglowe. Żyje w nim wiele unikatowych gatunków roślin i zwierząt, w tym te zagrożone wyginięciem. Jednak nie oznacza to, że jest on niedostępny dla turystów. Na terenach krajobrazowych parku wytyczono kilka szlaków pieszych, a także szlaki rowerowe, konne i narciarskie. Gorce są bowiem terenem, na którym można zarówno zjeżdżać na nartach, jak i uprawiać turystykę narciarską. Najdłuższa nartostrada w tej okolicy znajduje się zresztą w Porębie Wielkiej, gdzie położony jest nasz hotel przyjazny psom.

Sam park jest niestety zamknięty dla czworonogów, ale nie oznacza to, że brakuje tutaj miejsc na podróże z psem. Łącznie wytyczonych jest tutaj kilkanaście szlaków turystycznych, także takie, które w całości omijają teren parku. Prawdopodobnie najciekawszymi z nich są te prowadzące na Turbacz, najwyższy szczyt Gorców. Prowadzą na niego szlaki o różnych stopniach trudności. Należy pamiętać o tym, że udając się w góry z psem, trzeba dostosować się również do możliwości czworonoga. Dlatego przed wyruszeniem w drogę warto dobrze wybrać trasę. Nagrodą za wysyłek włożony w wejście na szczyt jest piękny widok nie tylko na okolicę, ale również na Tatry, które przy dobrej pogodzie są bardzo dobrze widoczne.

Nasz hotel jest przyjazny rodzinie. Oznacza to, że jesteśmy przygotowani na przyjęcie całej rodziny także dzieci. W przypadku pobytu z dzieckiem pokój hotelowy zostanie bezpłatnie wyposażony między innymi w łóżeczko i pościel dla dziecka, dodatkowe poduszki i koce, plastikowe naczynia i sztućce. Ponadto wśród dostępnych w pokoju kanałów telewizyjnych jeden przeznaczony jest specjalnie dla najmłodszych widzów. Wszystkie te udogodnienia sprawią, że pobyt całej rodziny będzie tak przyjemny i komfortowy jak to tylko możliwe.

Doskonałe warunki do wypoczynku zapewniamy również dorosłym. Po całym dniu chodzenia po górach zrelaksować można się w basenie z przeciwprądem lub w jacuzzi z hydromasażem. Natomiast zwolennicy tradycyjnego masażu mogą skorzystać ze znajdującego się w hotelu gabinetu. Oferuje on bardzo szeroki wybór różnych rodzajów masaży. Oprócz tradycyjnej wersji są to między innymi masaże z użyciem gorących i zimnych kamieni, olejków i czekolady. Istnieje również możliwość skorzystania z sauny fińskiej i siłowni. Poza tym w obiekcie znajduje się wypożyczalnia sprzętu, w której można wypożyczyć rowery i narty zjazdowe. Dzięki niej nasi goście nie muszą zabierać ze sobą zajmującego dużo miejsca sprzętu, aby móc spędzać aktywnie swój urlop.

Hotel Górski Raj ★ ★ ★

Poręba Wielka 765 / KONINKI
34-735 Niedźwiedź
www.gorskiraj.com

Rezerwacje grupowe:

Malwina Strama
501 248 443
malwina.strama@gorskiraj.com

 

Newsletter

Polecamy prenumeratę newslettera Hotelu Górski Raj, abyśmy mogli przekazywać Państwu najświeższe informacje o naszych ofertach specjalnych i promocjach.

Prosimy o podanie swojego adresu e-mail: