Hotel Górski Raj posiada bardzo dobrą lokalizację dla turystów, którzy cenią sobie korzystanie z wyciągów i stoków narciarskich. W okolicy hotelu znajduje się bardzo duża ilość stoków, na które można udać się ze znajomymi lub rodziną, aby poszusować na nartach i spróbować swoich sił w coraz bardziej wymagających miejscach. Gorce to region, w którym nie można się nudzić, jeśli ktoś ceni sobie codzienną aktywność fizyczną i poświęca jej naprawdę sporo czasu, nawet podczas urlopów.

Jeśli chce się przeżyć przygodę życia warto odwiedzić Gorczański Park Narodowy, gdzie można udać się na niezapomniane stoki narciarskie. Przykładem może być Śnieżnica znajdująca się w odległości 18 km od hotelu Górski Raj. Zainteresowani mogą skorzystać z blisko 3000 metrów tras zjazdowych. Posiadają one zróżnicowany stopień trudności. Drugą opcją jest Polczakówka. Ta stacja narciarska znajduje się nieco dalej, ponieważ 20 kilometrów od hotelu. Skorzystać w tym przypadku można z wyciągu orczykowego oraz linowego, przeznaczonego dla dzieci. Coś dla siebie znajdą w tym miejscu zwłaszcza początkujący narciarze. 

Osoby trenujące narciarstwo zjazdowe mogą udać się też na stacje Maciejowa Ski oraz U Żura. Oprócz tego polecane są też stoki narciarskie w pobliżu Krakowa, a konkretniej Limanowa Ski (42,5 kilometra od hotelu) oraz Ski Lubomierz (23,5 kilometra odległości). Każda z tych opcji na pewno będzie bardzo ciekawym przeżyciem dla narciarzy, którzy tym samym będą mogli poprawić swoje zdolności zjazdowe. Na większość stoków zabrać można swoje dzieci, a sprzęt narciarski można wypożyczać na miejscu. Oznacza to tyle, że można przyjemnie spędzić czas w gronie rodzinnym, a ponadto nie trzeba wieźć sprzętu przez pół Polski.

Ośrodek narciarski Koninki Tobołów – jedyny w swoim rodzaju

Podczas wyprawy w Gorce warto odwiedzić Koninki, gdzie zlokalizowany jest ośrodek narciarski Koninki Tobołów. Jest to stok, który znajduje się bardzo blisko hotelu Górski Raj, a mianowicie zaledwie 1,5 kilometra od niego. Co za tym idzie można się na niego udać nawet pieszo, gdy ktoś będzie miał akurat ochotę na narty. Jest to bardzo nowoczesny stok narciarski, ponieważ udostępniona zainteresowanym jest funkcjonalna kamera na stoku. Dzięki kamerze online można przy pomocy Internetu zaobserwować aktualną sytuację na stoku, warunki pogodowe oraz ilość osób, które aktualnie z niego korzystają. Obraz jest bardzo przejrzysty, dlatego sytuację można obserwować przez wiele godzin. Kamera live nie będzie się zacinała i umożliwi obejrzenie stoku od środka. Koninki Ski kamera to rozwiązanie dla bardziej wymagających turystów, którzy cenią sobie różnorodne gadżety i innowacje technologiczne. Dzięki temu również łatwiej można podjąć decyzję dotyczącą tego, czy danego dnia udać się na stok, czy lepiej zostać w hotelu.

Wyciąg narciarski Koninki Tobołów – dlaczego warto na niego postawić?

Wyciąg narciarski Koninki Tobołów w okolicy nie ma sobie równych, dlatego warto się na niego zdecydować, gdy będzie się chciało przeżyć niesamowitą przygodę na stoku. Do wyboru ma się pięć różnych stacji narciarskich:

  • kolej linowa Tobołów – średni stopień trudności, dlatego jest przeznaczona zarówno dla początkujących i bardziej doświadczonych narciarzy. Otwarta w godzinach 9:00-21:00. Całkowita długość trasy w tym przypadku wynosi prawie 1500 metrów. Na tej trasie pomieścić może się 600 osób na godzinę,
  • wyciąg talerzykowy Hutek – ciekawa propozycja dla rodzin z dziećmi, ponieważ w tym przypadku stopień trudności jest łatwy. Długość trasy wynosi 50 metrów, a stok otwarty jest w godzinach 9:00-19:00. Na stoku może pomieścić się 400 osób na godzinę,
  • Hucisko – wyjątkowa kolej linowa, z kilkoma wspaniałymi trasami narciarskimi. Zaleca się korzystać z tych tras przez osoby doświadczone, które na nartach spędziły już trochę czasu i posiadają podstawowe umiejętności, m.in. przy skręcaniu oraz hamowaniu. Długość trasy Hucisko wynosi 350 metrów, natomiast przepustowość to 450 osób na godzinę,
  • Gigant – wspaniałe trasy narciarskie, głównie dla doświadczonych osób. Długość Giganta wynosi 200 metrów, a przepustowość to 400 osób na godzinę,
  • Starmaszka – kolej linowa, która posiada wyjątkową lokalizację. Najłatwiejsza z prezentowanych, więc można zabrać na nią własne dzieci, które nauczy się jeździć na nartach. Ta stacja narciarska ma długość 350 metrów, jest otwarta w godzinach 10:00-16:00.

Jak widać w okolicach hotelu Górski Raj wybrać można dla siebie taki stok narciarski, na którym turyści poczują się dobrze i będą mogli szlifować swoje dotychczasowe umiejętności zjazdowe. Narciarstwo zjazdowe to dla wielu osób pasja nie do zatrzymania, dlatego Gorczański Park Narodowy pozwoli im ją rozwijać, a przy okazji nacieszyć oczy wyjątkowymi krajobrazami górskimi. Ośrodek Koninki Tobołów przyciąga turystów swoją magią oraz różnorodnością. W tym miejscu nie można się nudzić, a warunki do uprawiania turystyki narciarskiej są doskonałe, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z tego powodu warto odwiedzić Gorce i zatrzymać się w hotelu Górski Raj.

Hotel Górski Raj ★ ★ ★

Poręba Wielka 765 / KONINKI
34-735 Niedźwiedź
www.gorskiraj.com

Rezerwacje grupowe:

Malwina Strama
501 248 443
malwina.strama@gorskiraj.com

 

Newsletter

Polecamy prenumeratę newslettera Hotelu Górski Raj, abyśmy mogli przekazywać Państwu najświeższe informacje o naszych ofertach specjalnych i promocjach.

Prosimy o podanie swojego adresu e-mail: